Çifti Vitaku drejtoi ndeshjen e fazës grupore të Ligës Evropiane

Hendboll

Çifti Vitaku drejtoi ndeshjen e fazës grupore të Ligës Evropiane

Më: 30 nëntor 2022 Në ora: 14:33
Çifti Vitaku drejtoi ndeshjen e fazës grupore të Ligës Evropiane

Gjyqtarët kosovarë të hendbollit, Arsim dhe Erdoan Vitaku, vazhdojnë të drejtojnë ndeshje të rëndësishme në garat evropiane këtë edicion.

Dyshja mitrovicase të martën ishte e deleguar në Veszprem të Hungarisë, ku u luajt ndeshja e fazës grupore të Ligës Evropiane (European League) për hendbollistë. U takuan Fejer B.A.L-Veszprem dhe skuadra e madhe franceze, Montpellier.

Fitoi me rezultat 39:31 shënoi skuadra franceze, Montpellier.

Çifti Vitaku për delegat e kishte kroatin Tihomir Kasuniq, ndërsa është vlerësuar për paraqitjen.

Shumë ndeshje evropiane këtë edicion i kanë drejtuar edhe tri çiftet tjera kosovare të hendbollit me thirrje të EHF-së.

FHK-ja ka prani të rregullt ndërkombëtare me ekipe kombëtare, me skuadra, por edhe me gjyqtarë e delegatë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat