Franca është një tjetër dimension për Malin e Zi

Hendboll

Franca është një tjetër dimension për Malin e Zi

Nga: K. G. Më: 18 janar 2023 Në ora: 20:31
Pamje nga ndeshja

Mali i Zi pësuan humbje nga Franca me rezultat 35:24 nga Franca, në kuadër të Kampionatit Botëror në hendboll. 

“Trekolorët” shfrytëzuan epërsinë fizike, u futën në pozicion për të gjuajtur shumë më lehtë se lojtarët malazez, duke avancuar me 3 gola (16:13) n[ë minutën e 29-të. 

Franca thelloi epërsinë në 23:17 dhe gradualisht e rriti në 11 gola.

Franca është një tjetër dimension për Malin e Zi.

Franca kryeson me 6 pikë Mali i Zi është në vend të katërt me 2.

Franca – Mali i Zi 35:24

Palestra “Tauron Arena” në Krakow. 
Gjyqtarë: Kurtagiq dhe Vetervik (Suedi). 
Shtatëshet: Franca 6 (5), Mali i Zi 5 (1). 
përjashtimet: Franca 6 m8inuta, Mali i Zi 8 minuta.
Franca: Gerard (12 pritje dhe tre shtatëshe), Len 3, Remilly 2, Lagarde, Prandi 2, Richardson 10, Turna 1, N. Karabatiq 2, Mae 3, Grebij 1, L. Karabatiq, Fabregas 3, Port 1, Nai 3, Brije 3, Dezbone 1 (tre pritje dhe një shtatëshe).
Mali i ZI: Matoviq (dy pritje dhe një shtatëshe), Simiq (6 pritje), Bakiq 3, M. Vujoviq, Lazoviq 2, Çepiq 1, Çorsoviç 1, B. Vujoviq 3, Radoviq 3, Kallugjeroviqiç, S. Vujoviq, S. 6, Lasica 1, Vujaçiq 1, Angjeliq 3.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat