Sot zgjidhen më të mirët e hendbollit për vitin 2022

Hendboll

Sot zgjidhen më të mirët e hendbollit për vitin 2022

Më: 19 janar 2023 Në ora: 09:32
Foto ilustrim

Sot do të mbahet ceremonia “Laureatët e vitit 2022”, në të cilën shpallen më të mirët e vitit të kaluar në hendbollin kosovar.

Ceremonia mbahet nga ora 17:00 në “Hotel International Prishtina”, ka bërë të ditur Federata e Hendbollit.

Me këtë rast do të shpallen hendbollisti dhe hendbollistja e vitit, shtatëshet më të mira, klubet më të mira e kështu me radhë.

Viti i kaluar ishte i suksesshëm për hendbollin kosovar, ndërsa ata që u dalluan do të shpërblehen në ceremoninë tradicionale.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat