Vushtrria me kryetrajner të ri

Hendboll

Vushtrria me kryetrajner të ri

Nga: K. G. Më: 24 janar 2023 Në ora: 16:17
Vushtrria me kryetrajner të ri

Pas dorëheqjes së Arben Muqollit, klubi i hendbollit Vushtrria (meshkujt), nuk ka qëndruar duarkryq por në kohë rekorde ka gjetur kryetrajnerin e ri.

Vushtrriasit emërojnë kryetrajner maqedonasin Risto Magdincev.

Synimet e klubit me traditë janë të futen në katërshen e madhe. 

Image

Bajram Isufi dhe Kujtim Pllana

Vushtrria është kampion me shikueshmëri në Superligën e Kosovës.

“Ju njoftojmë emërimin e trajnerit të ri të klubit tonë Risto Magdincev.

I urojmë suksese së bashku me ne”, - njofton KH Vushtrria.

Kujtim Pllana, po bën një punë të madhe në klub dhe për këtë edhe u zgjedh punëtori më i mirë sportiv nga Federata e Hendbollit e Kosovës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat