KHF Besa e Pejës përgatitet për të debutuar në vjeshtë! Gjuka optimist

Hendboll

KHF Besa e Pejës përgatitet për të debutuar në vjeshtë! Gjuka optimist

Nga: K. Goca Më: 25 janar 2023 Në ora: 17:58
KHF Besa

Që moti është pritur që qyteti i Pejës të ketë klubin e hendbollit në konkurrencën e femrave dhe një gjë e tillë po realizohet në praktikë, është lajmi më i mirë për komunitetin e hendbollit.

Hendbolli po pasurohet me një klub dhe nga një qytet që 23 vitet e pas luftës ka më së shumti tituj e Kupa të Kosovës me klubin e meshkujve, Besa Famgas.

Besa e Pejës (femrat) po përgatitet për të debutuar në vjeshtë, këtë e thotë Hamza Gjuka, ish hendbollist i mirënjohur. 

Image

KHF Besa

“Formimi ekipit te ri të Pejës dhe fillimi me gara në ligën e parë, sa më shpejt të jemi në Superligë.

Besoj që e kanë mirëprit shumë mirë vajzat, interesimi është shumë i madh.

Kemi filluar sot në palestër e para tri jave nëpër shkolla me ndihmën e arsimtarëve Sabajdin Gjanaj, Flamur Kaliqani dhe Ilir Shala.

Edhe e gjithë kjo prani në sallë, me jep vullnet të kemi rezultate të mira”, thotë Gjuka për gazetën kombëtare “Bota sot”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat