Pse Klea Ajvazi vendosi për Çairin?

Hendboll

Pse Klea Ajvazi vendosi për Çairin?

Kemajl Goca Nga Kemajl Goca Më 21 maj 2023 Në ora: 22:02
Klea Ajvazi

Talentja e madhe e hendbollit të Kosovës, Klea Ajvazi, tash e tutje do t’i mbrojë ngjyrat e ekipit shqiptar Çairi, që garon në elitën e hendbollit të Maqedonisë së Veriut.

Klea për një periudhë është paraqitur për ekipin e Prishtinës, ndërsa tani synon që të jap më të mirën për Çairin. 

Kjo do të jetë një sprovë e radhës për Klean, por kësaj radhe në Kampionatin e Maqedonisë së Veriut.

“Puna e mirë me kategoritë e reja, aspiratat e klubit në kampionatin vendor dhe në garat e Europës, përkushtimi dhe profesionalizmi i klubi Çair janë arsyet kryesore për të cilat kam vendos që karrierën time profesionale si hendbolliste tua besoj atyre.

Premtoj të rrisë nivelin e lojës dhe me punë dhe përkushtim ta prezantoj hendbollin e Kosovës edhe në garat Europiane. 

Shpresoj të vazhdoj me karrierën time të ritëm dhe përparoj duke prezantuar hendbollin e Kosovës edhe jashtë vendit tonë”, thotë Ajvazi për gazetën kombëtare “Bota sot”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat