Besa Famgas, kampione e Kosovës

Hendboll

Besa Famgas, kampione e Kosovës

Më: 25 maj 2023 Në ora: 22:20
Besa Famgas

Besa Famgas ka vazhduar dominimin në Superligën e Kosovës në hendboll.

Besa e Pejës ka fituar titullin e kampionit për edicionin 2022/23.

Në finale të plejofit, Besa Famgas e mposhti Trepçën me rezultat 2:0.

Fitoren e dytë e shënoi të enjten mbrëma në "Minatori" me rezultat 37:30.

Skuadra pejane ka dominuar tërë ndeshjen dhe shënoi fitore bindëse për titullin e dhjetë rresht.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat