Istogu nis mbrojtjen e titullit në Prishtinë

Hendboll

Istogu nis mbrojtjen e titullit në Prishtinë

Më: 16 gusht 2023 Në ora: 19:43
Istogu

Edicioni 2023/2024 i Superligës së Kosovës në hendboll (femrat) nis me ndeshje interesante.

Shorti për kampionatin e ri është tërhequr të mërkurën në lokalet e Federatës së Hendbollit të Kosovës. Tërheqjen e shortit e ka bërë komesari i garave, Isak Osmani.

Kampioni aktual, Istogu, mbrojtjen e titullit e fillon në Prishtinë. Takohet me skuadrën e Prishtinës në xhiron e parë, që zhvillohet më 16 e 17 shtator.

Ndeshje tjetër interesante pritet të jetë ajo në mes të Ferizajt dhe Vushtrrisë.

Samadrexha – Vëllaznimi, Jusuf Gërvalla – Ulpiana, Kastrioti – Shqiponja janë ndeshje tjera të xhiros së parë.

Në Superligën e hendbollisteve garojnë dhjetë skuadra. Pas 18 xhirove të stinorit të rregullt zhvillohet faza e plejofit.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat