Po mbahet seminari për gjyqtarët e hendbollit

Hendboll

Po mbahet seminari për gjyqtarët e hendbollit

Më: 10 shtator 2023 Në ora: 11:38
Seminari

Në Prishtinë, përkatësisht në ambientet e partnerit tonë, Hotel Internacional Prishtina, po mbahet seminari qendror për gjyqtarët e hendbollit dhe për vëzhgues/kontrolluesit e ndeshjeve të hendbollit.

Në seminar janë prezent shumica e gjyqtarëve dhe vëzhgues/kontrolluesve, ndërsa po shtjellohen tema të rëndësishme që kanë të bëjnë me ndarjen e drejtësisë dhe mbarëvajtjen e ndeshjeve.

Në seminar po ligjërojnë Shqipe Bajçinca – Brestovci dhe Fahredin Hashani, vëzhguesit e Federatës Evropiane të Hendbollit dhe të FHK-së.

Me pyetjet dhe komentet, seminarit po i shërbejnë edhe gjyqtarët dhe vëzhgues/kontrolluesit. Seminari vazhdon edhe të dielën.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat