Istogu fiton Superkupën e Kosovës

Hendboll

Istogu fiton Superkupën e Kosovës

Nga: K.G. Më: 16 shtator 2023 Në ora: 19:31
Istogu

Istogu është fitues i Kupës së Kosovës në hendboll.

Vashat e Istogut shënuan fitore me rezultat 31:27 ndaj Ferizajt, në finalen që u zhvillua në palestrën e sportit “Minatori” në Mitrovicë.

Gjithçka ishte e qartë në minutën e 56-të kur Istogu avancoi me pesë gol (29:24).

Istogu ngadhënjeu me rezultat 31:27.

Kryetrajneri Faruk Shala shprehet i lumtur për fitoren dhe trofeun në hapje të edicionit të ri.

Ndeshja ishte me ritëm të lartë, ndërsa shikuesit panë aksione e gola të bukur. Kapitenes së Istogut, Albina Rugova, trofeun e Superkupës ia dorëzoi presidenti i Federatës së Hendbollit të Kosovës, Eugen Saraçini.

Medaljet i ndanë presidenti Saraçini dhe anëtari i bordit të FHK-së, Bujar Istrefi.

Istogu ka vazhduar dominimin në hendbollin kosovar. Ka fituar trofeun e tretë të vitit.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat