Prishtina kafshatë e lehtë për Besën!

Hendboll

Prishtina kafshatë e lehtë për Besën!

Më: 23 nëntor 2023 Në ora: 22:39
Besa Famgas

Kampionia në fuqi, Besa Famgas, dhe lideri i klasifikimit, Rahoveci, kanë shënuar fitore të thella të enjten në ndeshjet e mbetura të xhiros së gjashtë të Superligës së Kosovës në hendboll.

Kështu të dy skuadrat kanë dëshmuar që janë të gatshme për superderbin që zhvillohet të dielen prej orës 18:00 në palestrën “Karagaçi” në Pejë. Ndeshja Besa Famgas – Rahoveci i takon xhiros së 11-të të elitës së hendbollit kosovar.

Besa Famgas të enjten fitoi ndaj Prishtinës në kryeqytet me rezultat 36:28. Pejanët nisën herët në ndeshje të shkëputën dhe në pjesën e dytë mbajtën vazhdimisht epërsi të lartë.

Arbios Mushkolaj shënoi dhjetë gola për Besën, ndërsa Olsi Mulaj i kishte shtatë. Te Prishtina lojtari më efikas ishte Albi Gjuka. Ai shënoi nëntë gola. Gjashtë i kishte Ylli Visoka.

Besa Famgas tani i ka 16 pikë në vendin e dytë. Ka tetë fitore e një humbje. Prishtina në vendin e pestë i ka dhjetë pikë nga dhjetë ndeshje.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat