Kjo është gjendja e pacientëve me Covid në Kosovë

Lajme

Kjo është gjendja e pacientëve me Covid në Kosovë

Më: 30 nëntor 2021 Në ora: 11:08
Foto ilustrim

38 pacientë janë duke u trajtuar në klinikat COVID në QKUK, por edhe në spitalet e përgjithshme.

Nga raportimet e datës 30 nëntor të SHSKUK, rezulton se të shtrirë janë 38 pacientë, prej tyre 14 të konfirmuar si COVID 19 dhe 24 të tjerë që po marrin trajtim mjekësor pas COVID 19.

Me oksigjeno-terapi janë 14 pacientë, kurse nuk ka pacientë në mjekim intensiv.

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme:

Klinika Infektive, 8 pacientë

Klinika e Pulmologjisë, 18 pacientë, post-covid

Mjekim Intensiv në Klinikë Infektive, nuk ka asnjë  pacient

Spitali i Gjakovës, 6 pacientë

Spitali i Pejës, 5  pacientë

Spitali i Ferizajt, 1  pacient

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat