A do të kemi endemi në vend të pandemisë?

Lajme

A do të kemi endemi në vend të pandemisë?

Më: 21 janar 2022 Në ora: 12:12
Ilustrim

Pas dy vjetësh me infektime, viktima dhe kufizime, koronavirusi duket se ka marrë një formë të re.

Varianti i ri Omicron është duke u përhapur më shpejt se çdo variant tjetër, por rezulton të jetë më pak i ashpër.

Flitet se pandemia shpejt mund të njihet si endemi.

Cilat janë gjasat?

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat