Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Më: 24 shkurt 2021 Në ora: 08:14
Ilustrim

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe i ngrohtë. Pasdite do të ketë vranësira lokale, si dhe do të fryjë erë mesatare nga drejtimi verior.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej -3 deri 3 gradë celcius.

Ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 14 deri 21 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme, moti pritet të jetë me diell dhe stabil. Koha e nxehtë do të shkaktojë edhe shkrirjen e borës në pjesët më të larta malore.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat