Sot 725 raste të reja, gjithsej mbi 100 mijë të infektuar me COVID-19 në Maqedoni

Maqedonia

Sot 725 raste të reja, gjithsej mbi 100 mijë të infektuar me COVID-19 në Maqedoni

Më: 24 shkurt 2021 Në ora: 16:14
Foto ilustrim

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni informon se në 24 orët e fundit janë bërë 3.342 testime për coronavirus, ndërsa 725 raste kanë rezultuar pozitiv.

Prej tyre në Shkup-274, Prilep – 79, Kavadar – 55, Tetovë – 39, Kumanovë – 34, Ohër – 29, Gjevgjeli – 26, Negotinë – 25, Veles – 24, Shtip -20, Gostivar – 18, Manastir – 16, Strumicë – 13, Koçan – 12, Struga dhe Kriva Pallanka – nga 11 secili qytet, Bogdanci – 6, Krusheva – 5, Resnja – 4, Sveti Nikola, Delçeva, Probishtip, Vinica, Valandovë, Kratovë dhe Demir Kapija – nga 3 secili qytet, Kërçovë – 2, Berovë – 1.

Nga MSH thonë se kanë ndërruar jetë edhe 13 persona, të cilët kanë qenë pozitiv për COVID-19.

Ndërsa Instituti për Shëndet Publi ka regjistruar 215 pacientë të shëruar.

Me rastet e sotme numri i përgjithshëm i të infektuarve shkon në 100.632, prej të cilëve 90. 311 janë shëruar, ndërsa 3.098 kanë ndërruar jetë. Numri i rasteve aktive deri sot (24 shkurt) është 7.223.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat