Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Më: 26 shkurt 2021 Në ora: 08:16
Ilustrim

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe i ngrohtë. Në orët e mëngjesit në disa lugina do të ketë mjegull.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej -2 deri 3 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 16 deri 22 gradë celcius.

Gjatë fundjavës moti pritet të jetë me diell dhe stabil.

Ndërsa nga e hëna pritet të ketë rënie të temperaturave dhe rritje të lagështisë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat