Gjoba për 426 qytetarë për mosmbajtje të maskave në Maqedoni

Maqedonia

Gjoba për 426 qytetarë për mosmbajtje të maskave në Maqedoni

Më: 1 mars 2021 Në ora: 10:15
Foto ilustrim

Ministria e Punëve të Brendshme në Maqedoni njofton se ka vazhduar me aktivitetet për zbatimin e masave për mbrojtje nga coronavirusi.

Nga kjo ministri thonë se në 24 orët e fundit janë regjistruar 426 raste të mosmbajtjes së maskës mbrojtëse.

MPB ju bën apel qytetarëve që t’i respektojnë masat.

Dhe protokollet e miratuara nga Qeveria, për parandalimin e COVID-19.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat