Sot 33 viktima dhe 949 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Maqedonia

Sot 33 viktima dhe 949 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Më: 14 prill 2021 Në ora: 16:37
Foto ilustrim

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 3.610 teste, ndërsa janë regjistruar 949 raste të reja me COVID-19.

Në Shkup – 357, Manastir – 85, Kumanovë – 69, Prilep – 43, Veles – 39, Ohër – 36, Tetovë – 34, Strumicë dhe Koçan nga 29, Gostivar – 28, Shtip – 26, Kavadar – 25, Kërçovë – 21, Gjevgjeli – 14, Sveti Nikollë 13, Strugë – 11, Resnja dhe Radovishi nga 10, Dellçev dhe Vinicë nga 9, Negotinë, Berovë dhe Vallandovë nga 7, Kriva Pallankë – 6, Bogdanci – 5, Dibër dhe Makedonski Brod nga 4, Demir Hisar dhe Makedonska Kamenica nga 3, Probishtipi dhe Pehçev nga – 2, Krushevë dhe Demir Kapi nga 1.

Sot janë shëruar 737 pacientë nga coronavirusi.

Janë konfirmuar 33 viktima, 11 nga Shkupi (54, 67, 68, 70, 71, 72, 72, 75, 77, 86 dhe 87), nga 3 persona nga Manastiri (49, 66 dhe 74) dhe Tetova (40, 65 dhe 85), nga 2 persona nga Kumanova (66 dhe 84), Prilep (67 dhe 75), Ohri (72 dhe 84) dhe Gjevgjeli (25 dhe 76) dhe nga një në Koçan (58), Shtip (65), Kavadar (58), Strugë (65), Radovish (74), Dellçevë (79), Negotinë (87) dhe Berovë (87).

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 144.111, numri i pacientëve të shëruar është 119.683, numri i vdekjeve është 4.322, ndërsa numri i rasteve aktive është 20.106.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat