31 viktima dhe 908 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Maqedonia

31 viktima dhe 908 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Më: 16 prill 2021 Në ora: 16:24
Foto ilustrim

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë kryer 3.616 teste, ndërsa janë regjistruar 908 raste të reja me COVID-19.

Në Shkup – 367, Manastir – 71, Kumanovë – 64, Prilep – 49, Shtip – 40, Veles dhe Ohër nga 39, Tetovë – 38, Strumicë – 24, Gostivar – 21, Kërçovë – 19, Koçan – 18, Kavadar – 16 , Gjevgjeli – 14, Sveti Nikollë dhe Viniclë nga 11, Kriva Pallankë dhe Dibër nga 10, Negotinë – 9, Strugë – 8, Berovë, Probishtip, Vallandovë dhe Bogdanci nga 4, Resnja dhe Dellçevë nga 3, Radovish, Krushevë dhe Kratovë nga 2, Demir Hisar dhe Makedonski Brod nga 1.

Sot janë regjistruar 732 pacientë të shëruar nga coronavirusi.

Janë konfirmuar 31 viktima, 11 nga Shkupi (89, 84, 76, 75, 72, 72, 70, 68, 62, 51, 48), nga 4 në Prilep (87, 83, 82, 68) dhe Kërçovë (81, 70, 60, 59), nga 3 në Manastiri (68, 62, 61), nga 2 në Tetovë (80 dhe 60) dhe Ohri (84 dhe 80), nga 1 në Veles (82), Kavadarc (82), Strugë (76), Sveti Nikollë (88) dhe Makedonski Brod (73).

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 145.909, numri i pacientëve të shëruar është 121.439, numri i vdekjeve është 4.388, ndërsa numri i rasteve aktive është 20.082.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat