Shkup, 126 gjoba në trafik brenda 24 orëve

Maqedonia

Shkup, 126 gjoba në trafik brenda 24 orëve

Më: 17 prill 2021 Në ora: 10:46
Ilustrim

Ministria e Punëve të Brendshme njofton gjatë 24 orëve të fundit, në territorin e Shkupit janë shqiptuar 126 gjoba në trafik.

28 sanskione janë shqiptuar për tejkalim të shpejtësisë së lejuar, 7 për vozitje pa patentë shoferi, tre për mos-respektim të këmbësorëve.

Janë vendosur 10 gjoba për përdorim të celularit, tri për kalim në semafor të mbyllur.

12 për shkelje që dëmtojnë këmbësorët, tri për mos-përdorim të rripit të sigurisë dhe 37 gjoba për parkim të paligjshëm.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat