Sot 603 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Maqedonia

Sot 603 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Më: 22 prill 2021 Në ora: 15:51
Foto ilustrim

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni informon se në 24 orët e fundit janë bërë 2.596 testime për coronavirus, ndërsa 603 raste kanë rezultuar pozitiv.

Prej tyre në Shkup-209, Kumanovë – 62, Strumicë – 39, Manastir – 38, Ohër – 36, Prilep – 31, Tetovë – 27, Koçan – 21, Veles dhe Shtip – 19 secili, Kërçovë – 14, Gostivar – 13, Kavadari – 11, Radovish – 8 , Strugë – 7, Vinica – 6, Kriva Palanka dhe Resnja – 5 secili, Gjevgjeli, Vallandova dhe Demir Hisari – 4 secili, Negotinë, Sveti Nikole, Probishtip dhe Pehçevë – 3 secili, Berovë, Dellçevë dhe Krushevë – nga 2, Dibër, Bogdanci dhe Makedonski Brod – nga 1 secili.

Kanë ndërruar jetë edhe 39 pacientë, të cilët kanë qenë pozitiv për COVID-19.

Ndërsa ISHP ka regjistruar 641 pacientë të shëruar.

Me rastet e sotme numri i përgjithshëm i të infektuarve shkon në 149.221, prej të cilëve 126.234 janë shëruar, ndërsa 4.595 kanë ndërruar jetë. Numri i rasteve aktive deri sot (22 prill) është 18.392.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat