Regjistrohen 14 viktima dhe 135 raste të reja me coronavirus në Maqedoni

Maqedonia

Regjistrohen 14 viktima dhe 135 raste të reja me coronavirus në Maqedoni

Më: 9 maj 2021 Në ora: 14:56
Foto ilustrim

Nga Ministria e Shëndetësisë thonë se në 24 orët e kaluara janë kryer 1.993 teste, ndërsa janë regjistruar 135 raste të reja me coronavirus.

Në Shkup – 119, Kumanovë – 31, Manastir – 30, Shtip – 16, Strumicë – 14, Veles – 13, Koçan – 11, Kërçovë – 9, Ohër – 8, Tetovë dhe Vinicë nga 5, Gostivar, Strugë, Sveti Nikollë dhe Resnjë nga 4, Radovish, Vallandovë, Bogdanci dhe Demir Hisar nga 3, Gjevgjeli dhe Pehçevë nga 2, Kriva Pallankë, Berovë, Probishtip, Kratovë dhe Makedonska Kamenica nga 1.

Sot janë regjistruar edhe 298 pacientë të shëruar nga coronavirusi.

Nga MSH gjithashtu njoftojnë se janë konfirmuar 14 viktima nga coronavirusi.

Që nga fillimi i pandemisë, në vendin tonë janë regjistruar gjithsej 154.026 raste, prej të cilëve 137.962 janë shëruar, kurse 5.093 kanë ndërruar jetë, ndërsa ka 10.971 raste aktive me coronavirus./

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat