​Mickoski akuzon një person se donte ta vriste, kërkon arrestimin e tij

Maqedonia

​Mickoski akuzon një person se donte ta vriste, kërkon arrestimin e tij

Më: 6 korrik 2022 Në ora: 21:32
Hristjan Mickoski

Lideri i opozitës Hristjan Mickosk, akuzon se një person ka dashur ta vrasë atë sonte.

Ai përmes një shkrimi në Facebook, ka publikuar një fotografi ku thotë se ai person ka dashur ta vrasë, derisa, në pamjet e kamerave ai shihet se është duke gjuajtur në ajër.

Mickoski, sikurse edhe netëve të tjera, është duke marrë pjesë në protestat që po organizohen kundër propozimit francez, ndërsa nga nata e mbrëmshme ato janë bërë më të dhunshme.

“Ky është njeriu që do të më vriste sonte. Kërkoj që menjëherë të ndalohet nga Spasovski dhe MPB!”, ka shkruar ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat