Taravari: Maqedonia e Veriut prodhuese e sigurisë - BE, SHBA dhe NATO janë aleatët tanë të pazëvendësueshëm

Maqedonia

Taravari: Maqedonia e Veriut prodhuese e sigurisë - BE, SHBA dhe NATO janë aleatët tanë të pazëvendësueshëm

Më: 13 prill 2024 Në ora: 12:19
Arben Taravari

Kandidati për President nga radhët e koalicionit VLEN Arben Taravari, thekson se BE, SHBA dhe NATO janë aleatët tanë të pazëvendësueshëm.

Si partner i besueshëm, ne bashkëpunojmë ngushtë me ta dhe jemi të gatshëm të luajmë rolin tonë në ruajtjen e paqes dhe sigurisë në botë përkrah tyre.

"BE, SHBA dhe NATO janë aleatet tanë të pazëvendësueshëm. Si partner i besueshëm, ne bashkëpunojmë ngushtë me ta dhe jemi të gatshëm të luajmë rolin tonë në ruajtjen e paqes dhe sigurisë në botë përkrah tyre.

Siguria jonë është e përbashkët. Maqedonia e Veriut nuk konsumon siguri, ne prodhojmë siguri" – theksohet në programin e Arben Taravarit. 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat