Kelmendi u rizgjodh president i Federatës së Skitarisë së Kosovës 

Skijim

Kelmendi u rizgjodh president i Federatës së Skitarisë së Kosovës 

Nga: K.G. Më: 30 janar 2021 Në ora: 18:25
Kelmendi u rizgjodh president i Federatës së Skitarisë së Kosovës 

Milaim Kelmendi u rizgjodh edhe për katër vite president i Federatës së Skitarisë së Kosovës.  

Ai zotohet se do të punojë me mish e më shpirt në realizimin e objektivave që ka para vetes.

“FSK në ambientet e Hotel Arxhena organizoi Kuvendin Zgjedhor, në një proces transparent, fer dhe demokratik, ku delegatët e pranishëm patën rastin të zgjedhin udhëheqësinë e FSK-së për mandatin e ri 4 - vjeçar.

Presidenti Milaim Kelmendi, me aklamacion pa asnjë kundërkandidat u rizgjodh edhe për një mandat si President i Federatës Skitare të Kosovës.

Nënpresident të FSK-së po ashtu u rizgjodhën Dr.Shyqri Mema dhe prof.Bujar Turjaka. Anëtarët e Bordit Ekzekutiv të FSK-së u zgjodhën: Besforta Topalli Grajçevci; Bujar Turjaka; Ernest Sefaj; Genta Domi; Imer Thaqi; Muhamet Dreshaj; Naser Dedia; Shyqri Mema; Qerim Azizi dhe Xhevdet Arifi”, njofton FSK.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat