Kilde më i shpejt se Odermatt në lëshim

Skijim

Kilde më i shpejt se Odermatt në lëshim

Nga: Kemajl Goca Më: 14 janar 2022 Në ora: 14:20
Kilde më i shpejt se Odermatt në lëshim

Kupa e Botës së Skive Alpine ka hyrë në gjysmën e dytë të sezonit në Wengen. 

Skiatori norvegjez, Alexander Aamodt Kilde, doli i pari në disiplinën e lëshimit në Botën e Botës, që u mbajt në Wengen të Zvicrës.

Zvicerani u tejkalua për 19 për qindtat e sekondës nga Aleksander Aamodt Kilde. 

Norvegjezi Kilde zuri vendin e parë me kohë të kaluar për 1:42,42 minuta, duke pasur kohën më të mirë për 19 se Marco Odermatt dhe 30 qindtat se zvicerani tjetër Beat Feuz.

Austriaku Daniel Hemetsberger është në vend të katërt me kohë më të dobët për 46 qindtat e sekondës nga vendi i parë.

Renditja

1. Aleksander  Kilde (Norvegjia)    1:42,42
 2. Marco Odermatt (Zvicra)    +0,19
 3. Beat Feuz (Zvicra) +0,30
 4. Daniel Hemetsberger (Austria)    +0,46
 5. Max Franz  (Austria) +0,66
 6. Matthias Mayer (Austria)    +0,78
 7. Bryce Bennett (SHBA) +0,95
 8. Ryan Cochran-Siegle (SHBA)    +0,96
 9. Dominik Paris (Italia)  +1,00
10. Martin Çater (Sllovenia) +1,15

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat