Ekipi olimpik i Kosovës arrin në Fshatin Olimpik në Yanqing të Kinës

Skijim

Ekipi olimpik i Kosovës arrin në Fshatin Olimpik në Yanqing të Kinës

Më: 30 janar 2022 Në ora: 23:01
Ekipi olimpik i Kosovës arrin në Fshatin Olimpik në Yanqing të Kinës

Pas një udhëtimi 'maratonik' Prishtinë - Stamboll - Pekin, ekipi olimpik i Kosovës ka arritur në Fshatin Olimpik në Yanqing të Kinës.

Ekipi i është nënshtruar procedurave për Covid 19 në aeroportin ndërkombëtar të Pekinit dhe në Fshatin Olimpik.

Ekipi përbëhet nga skitarët Kiana Kryeziu e Albin Tahiri, trajneri Agim Pupovci dhe shefi i misionit, Bujar Turjaka.

Kosova synon paraqitje sa më të mirë në Lojërat Olimpike Dimërore.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat