Nadal eliminohet

Tenis

Nadal eliminohet

Më: 17 shkurt 2021 Në ora: 14:27
Nadal eliminohet nga Austrilia Open

Tenisti Rafael Nadal ka pësuar humbje befasuese në çerekfinale të Australia Open.

Nadal u mposht nga kundërshtari Stefanos Tsitsipas, që fitoi me rikthim për të siguruar kualifikimin në gjysmëfinale.

3-6, 2-6, 7-6 (4), 6-4 dhe 7-5 ishin rezultatet në të gjitha raundet, pra Tsitsipas arriti që nga disavantazhi në dy raundet e para të korr fitore.

Tsitsipas tani është në gjysmëfinale të Australia Open për herë të dytë, ndërsa është bërë lojtari i tretë që ia del që më rikthim të mposht Nadalin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat