Nadal i dëmtuar

Tenis

Nadal i dëmtuar

Më: 26 tetor 2021 Në ora: 11:20
Nadal i dëmtuar

Tenisti spanjoll Karlos Alkaras do të zëvendësojë të dëmtuarin Rafael Nadal në ekipin kombëtar për garën e ardhshme të “Kupës Dejvis”.

Përveç Alkaras, në “Dejvis Kupë”, nga 25 nëntori deri më 5 dhjetor, do të luajnë edhe Pablo Karrenjo Busta, Roberto Bautista Agut, Feliçiano Lopez dhe Marsel Granolers.

Spanja po mbron titullin e fituar në vitin 2019.

Kujtojmë se Nadal njoftoi në gusht se ai kishte përfunduar sezonin duke u rikuperuar nga operacioni dhe dhimbjet në këmbën e majtë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat