Muguruza triumfon

Tenis

Muguruza triumfon

Më: 18 nëntor 2021 Në ora: 11:38
Muguruza triumfon

Tenistja spanjolle, Garbine Muguruza fitoi titullin në turneun Masters të VTA-së, i cili u zhvillua në Guadallahara të Meksikos, pasi që në finale mundi estonezen Anet Kontaveit me 2-0 në sete. Me këtë rast,

Muguruza u bë tenistja e parë spanjolle që është fituese e turneut të fundit Masters në konkurencën e femrave.

Mediat britanike raportojnë se Muguruza, që mban pozitën e 5-të në listën VTA, nga dita e hënë do të qëndrojë në pozitën e tretë, ndërsa Kontaveit, për kualifikimin në finale, do të sigurojë pozitën e 7-të në litsën e VTA-s.

Ndërkohë në garat në dyshe, tituli shkoi në duart e tenisteve nga Çekia, Barbora Krejçikova dhe Katerina Siniakova, të cilat në finale mundën dyshen Su vje Sje – Eliz Martens, me 2-0 në sete.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat