Askush nuk e do serbin, i doli fytyra e vërtetë

Tenis

Askush nuk e do serbin, i doli fytyra e vërtetë

Më: 18 janar 2022 Në ora: 12:40
Gjokoviq 

Askush nuk e do serbin, i doli fytyra e vërtetë!

Tenisti serb, Novak Gjokoviq nuk po gjenë qetësinë pas ngjarjeve të ndodhura së fundi në Australi, teksa u përjashtua përfundimisht nga turneu “Australian Open”.

Por jo vetëm kaq për shkak të mos vaksinimit të tij ai mund të penalizohet të mos marri pjesë edhe në tunre të tjera, duke qenë një dështim i madh për të dhe gjithë botën e tenistit.

Dy turnetë kryesore që zhvillohen në pranverë, ai i Indian Uells dhe Miami, kanë vendosur gjithashtu rregulla fikse për sa i përket çështjes së vaksinimit të detyrueshëm.

Në këtë situatë pritet që e njëjta situatë të ndodhë edhe në US Open duke nxjerrë praktikisht “non grata” tenistin serb në të gjitha aktivitetet në SHBA.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat