Shvjontek, në finale të turneut

Tenis

Shvjontek, në finale të turneut

Më: 1 prill 2022 Në ora: 11:41
Shvjontek, në finale të turneut

Shvjontek, në finale të turneut!

Tenistja polake Iga Shvjontek, e cila të hënën do të ngjitet në krye të renditjes “VTA”, siguroi një vend në finalen e turneut Masters në Majami, pasi në gjysmëfinale ishte më e mirë se Xhesika Pegula me 6:2.7:5.

Shvjontek ishte superior në setin e parë, duke e fituar atë me rezultat 6-2, ndërsa në setin e dytë, tenistja polake kishte nevojë për 12 geme që të mposht Xhesika Pegullën, pran rezultatit 7-5.

Në finale ajo do të përballet me Naomi Osaka-n, e cila dje mposhti Belinda Bençiçin me 1-2 me 2-1 në sete ose 4:6,6:3,6:4.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat