Synon Wimbledonin

Tenis

Synon Wimbledonin

Më: 11 maj 2022 Në ora: 12:39
Synon Wimbledonin

Tenistja amerikane Serena Williams pritet të mungojë në grand slam të Roland Garros që nis pas 10 ditësh në Paris.

40-vjeçarja nuk luan që prej grand slam të Wimbledonit të vitit të kaluar dhe pritet të rikthehet pikërisht në turneun londinez, pas 50 ditësh.

Prania e saj në turneun më të rëndësishëm të fushave me dhè është e pamundur, duke qenë se ajo nuk ka luajtur ende asnjë takim këtë vit e aq më tepër në këtë sipërfaqe. Serena Williams është 3 herë fituese e këtij turneu (2002, 2013 e 2015).

Patrick Mouratoglou, trajneri i saj tha: “Nuk besoj se Serena do të luajë në Paris. Është ende në periudhë reflektimi e rikuperimi. Ndoshta do ta shohim në Londër, në Wimbledon, turne që e do shumë, ose pak më herët, në ndonjë turne përgatitor”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat