​Sot zhvillohet finalja e madhe e Wimbledonit

Tenis

​Sot zhvillohet finalja e madhe e Wimbledonit

Më: 10 korrik 2022 Në ora: 11:43
Nick Kyrgios

Gara më prestigjose në sportin e tenisit, Wimbledoni, sot vë përballë australianin Nick Kyrgios dhe serbin Novak Gjokoviq

Kyrgios është sërish në një finale të Wimbledonit pas 10 viteve. Në vitin 2012 australiani luajti dhe fitoi finalen e të rinjve.

Sot ai do të dalë në fushë për të luajtur finalen kundër Gjokoviçit.

Sipas faqeve të basteve, favorit është Gjokoviç.

Ndërsa shanset për Kyrgios janë më të larta se 4:1, një diferencë e konsiderueshme për një finale të Grand Slamit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat