Nadal kualifikohet

Tenis

Nadal kualifikohet

Më: 31 gusht 2022 Në ora: 10:21
Nadal kualifikohet

Rafael Nadal ia ka dalë të kalojë me sukses në raundin e dytë të US Open me tenistin spanjoll që mposhti në katër sete me shifrat 3-1, rivalin Australian Hijikata. Në fakt, sfida nuk nisi mirë për spanjollin i cili u dorëzua në setin e parë duke e humbur atë me shifrat 6-4.

Gjithsesi, reagimi i 36-vjeçarit nuk vonoi dhe në vijim, Nadal nuk e vendosi në diskutim suksesin.

Fillimisht, barazoi setet pasi fitoi në të dytën me shifrat 6-2 ndërsa dy setet e radhas i fitoi 6-3 dhe 6-3 duke siguruar biletën për të vijuar rrugëtimin në US Open.

Në raundin pasardhës, tenisti nga Mallorca përballet me italianin Fabio Fognini. Sakaq, në raundin e dytë të US Open kaluan edhe Sinner, Coric Ciliq

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat