Fitojnë Murray dhe Kyrgios

Tenis

Fitojnë Murray dhe Kyrgios

Më: 1 shtator 2022 Në ora: 12:13
Fitojnë Murray dhe Kyrgios

Kanë nisur sot ndeshjet e raundit të dytë për meshkuj në grand slam të US Open. numri 1 në botë, tenisti rus Daniil Medvedev, fitoi 3-0 ndaj francezit A.Rinderknech (6-2, 7-5, 6-3). Në raundin e tretë avancon edhe britaniku Andy Murray, që mundi 3-1 me përmbysje amerikanin E.Nava.

Nuk zhgënjen as australiani Nick Kyrgios, që që mundi po 3-1 francezin B.Bonzi, ndërsa italiani Matteo Berrettini mundi 3-1 francezin tjetër H.Grenier. eliminohet nga gara numri 6 në botë, kanadezi Felix Auger Aliassime, që u mund 3-0 nga britaniku J.Draper.

Në ndeshjet e tjera të luajtura sot, spikatin fitoret e norvegjezi Casper Ruud, numri 5 në botë, që mundi 3-1 holandezin T. VanRijthoven.

Fiton edhe spanjolli Pablo Carreno Busta, që mundi 3-1 kazakun A.Bublik.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat