Nadal lëndohet

Tenis

Nadal lëndohet

Më: 2 shtator 2022 Në ora: 10:21
Nadal lëndohet

Rafael Nadal kapërceu një fillim të lëkundur dhe më vonë duke e goditur veten në fytyrë me raketën e tij, për të mundur Fabio Fognini në raundin e dytë të US Open.

Spanjolli humbi setin e parë dhe ishte duke u mposhtur 4-2 në të dytin përpara se të rikuperohej për të siguruar një fitore 2-6 6-4 6-2 6-1 ndaj italianit.

Nadal gjithashtu u gjakos pasi u godit në hundë me raketë gjatë fazave mbyllëse të ndeshjes.

Megjithatë, ai arriti të shënonte fitore me përmbysje për të kaluar në raundin e dytë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat