Federer: Me vjen keq

Tenis

Federer: Me vjen keq

Më: 22 shtator 2022 Në ora: 11:16
Federer: Me vjen keq

Njëri prej tenistëve më të mirë të të gjitha kohërave, Roxher Federer, nesër do të luajë ndeshjen e fundit në karrierën e tij të pasur në dyshe në “Laver Cup” në Londër, por me paralajmërimin se do të vazhdojë të qëndrojë në këtë sport.

Zvicerani aktualisht nuk e di se si do të vazhdonte në botën e tenisit, diçka që do ta shpallte së shpejti, duke theksuar se nuk do të ndjekë shembullin e Bjorn Borg, i cili nuk shkeli në fushën e tenisit, 25 vite pas pensionimit.

“Dua të qëndroj në tenis, të vazhdoj të komunikoj me njerëz që e duan këtë sport. Nuk e di ende në çfarë cilësie, më duhet kohë të mendoj. Para disa javësh, madje mendova se mund ta provoja veten si komentues në ndeshjet e tenisit”, tha Federer.

“Më vjen keq që nuk luajta asnjë ndeshje me të mrekullueshëmin Karlos Alkaraz, të cilin e shikoja me kënaqësi në US Open. E kam thënë shumë kohë më parë se do të dalin yje të rinj dhe ai është njëri prej tyre. Unë kam stërvitur me të vetëm një herë kur ai ishte i ri në ‘Uimbëlldon’ dhe që atëherë e tutje ishte e qartë se ai do të ishte fantastik”, shtoi legjenda zvicerane.

Federer është shprehur i kënaqur me faktin se është përfshirë në garë në debatin se kush është më i miri i të gjitha kohërave (GOAT), dhe thekson se më së miri është ndjerë kur ka kaluar Pit Sampras, në krye të tenistëve me më shumë tituj (atëherë 15) dhe atë me praninë e tij në tribuna.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat