Për pak krisi grushti

Tenis

Për pak krisi grushti

Më: 30 shtator 2022 Në ora: 10:57
Për pak krisi grushti

Një episod i pazakontë ndodhi në fund të një ndeshjeje tenisi në Orleans Chellenger.

Më konkretisht, në përfundim të takimit mes Corentin Moutet dhe Adrian Andreev, dy protagonistët u kapën me njëri-tjetrin në rrjetë, aq sa u desh ndërhyrja e gjyqtarit për t’i ndarë.

Ata fillimisht rrokën duart siç ndodh gjithmonë për t’u përshëndetur, por më pas u goditën fort me gjoks me gjëri-tjetrin dhe nisën të shtyheshin.

Për pak kjo përplasje mund të kishte degjenruar në grushte e shkelma.

Bullgari Andreev (247 në botë) fitoi 2-1 me sete, 2-6, 7-6 dhe 7-6, rezultat që sigurisht nuk mund të pranohej lehtë nga francezit Moutet, që rendite shumë më lart, i 64-ti.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat