Nadal has në telashe

Tenis

Nadal has në telashe

Më: 2 nëntor 2022 Në ora: 12:57
Nadal has në telashe

Edhe pse ka fituar 14 herë grand slam e Roland Garros, në Paris jo të gjithë e njohin tenistin spanjoll Rafael Nadal. Në stadiumin e Bercy, ku po zhvillohet turneu i fundit Masters i këtij viti, një nga rojet e sigurisë nuk ka njohur fituesin e 22 grand slam dhe e ka ndalur teksa hynte në stadium.

Roja e sigurisë i ka kërkuar “personit” që po hynte në stadium, tenistit Rafael Nadal, lejekalimin: “Më falni, a keni leje për të hyrë këtu?”, i tha roja e sigurisë tenistit.

“Jo, nuk e kam. Më vjen keq”, iu përgjigj Nadal, që mbante një raketë në dorë dhe provoi të ngjiste shkallët. “Ok, por kush jeni?”, pyeti më pas roja i sigurisë. “Jam Rafael Nadal”, iu përgjigj tenisti.

Vetëm pasi dëgjoi emrin e tenistit, roja e la Nadal të ngjisë shkallët dhe të hyjë në stadium, duke lidhur kështu emrin me fytyrën e ikonës së tenisit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat