Ben Shelton pa problem

Tenis

Ben Shelton pa problem

Më: 6 shtator 2023 Në ora: 14:22
Ben Shelton

Amerikani Ben Shelton është në gjysmëfinale e slam të US Open për meshkuj në tenis.

Shelton, fitoi 3-1 derbin amerikan me Francis Tiafoe (6-2, 3-6, 7-6, 6-2)

Te femrat, dy gjysmëfinalistet e para janë çekja Karolina Muchova dhe tenistja amerikane Coco Gauff. Muchova, numri 10 në botë, eliminoi 2-0 (6-0, 6-3) rumunen Sorana Cirstea në çerekfinale.

Në ndeshjen tjetër, Gauff mundi 2-0 (6-0, 6-2)  letonezen Julia Ostapenko.

Kjo është hera e parë për të dyja tenistet që shkojnë në gjysmëfinalen e US Open. Nesër do të luhen ndeshjet e fundit çerekfinale në të dyja kategoritë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat