Rita Ora: Qëndroj pranë të drejtave të barabarta, pranë grave që kanë një qëndrim prej shefi

Bota e Yjeve

Rita Ora: Qëndroj pranë të drejtave të barabarta, pranë grave që kanë një qëndrim prej shefi

Më: 26 nëntor 2020 Në ora: 15:21
Rita Ora

Rita Ora ka bërë thirrje për të drejta të barabarta për artistet femra.

Këngëtarja e njohur shqiptare me famë botërore, Rita Ora, së fundmi ka pozuar për revistën “Numero Berlin”, aty ku dha edhe një intervistë, shkruajnë mediat e huaja.

Ajo është krenare që ka pasur një karrierë të suksesshme, por thotë se ka ende shumë për të bërë përpara se yjet femra të trajtohen si të barabarta me homologët e tyre meshkuj.

Image

“Ne si gra po luftojmë çdo ditë që të kemi pagë të barabartë, të kemi një zë të barabartë, të jemi në gjendje të mos gjykohemi, të shprehim feminitetin tonë në një mënyrë ku nuk minon fuqinë tonë. Këto janë gjëra për të cilat ne luftojmë çdo ditë. Barazia gjinore është diçka për të cilën unë qëndroj. Unë jam shumë e pasionuar pas kësaj. Unë qëndroj pranë të drejtave të barabarta, unë qëndroj pranë lirisë së fjalës dhe qëndroj pranë grave që kanë një qëndrim prej shefi”, u shpreh Rita.

“Për mua, momenti përcaktues është duke mbështetur karrierën time. Të jesh në gjendje të rri akoma këtu sot, të bëj fotografi të ndryshme, të jem në gjendje të flas për karrierën time 10 vjet më vonë. Unë mendoj se kjo është një arritje e madhe për artistët. Dhe të jesh në gjendje të mbash diçka për mua dhe të kesh kapitullin tjetër të jetës sime dhe të jesh akoma në biznes është vërtet e mahnitshme”, ka përfunduar këngëtarja.

Image

 

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat