Sarah Jessica Parker trashëgoi një pamje tipike hebreje nga babai i saj

Bota e Yjeve

Sarah Jessica Parker trashëgoi një pamje tipike hebreje nga babai i saj

Nga: D.B. Më: 4 dhjetor 2020 Në ora: 16:13
Sarah Jessica Parker dhe babai i saj

Ishte “Seksi në Qytet” që i dha asaj stilin unik, falë të cilit ajo konsiderohet një nga fashionistat e para të Shteteve.

Mësuesja Barbara dhe gazetari Stephen Parker nga Ohio kishin katër fëmijë, por për disa arsye ata vendosën t'i japin fund marrëdhënies së tyre. Si rezultat, i lindur në 25 Mars 1965, Sarah Xhesika, dy vëllezërit dhe motra e saj qëndruan me nënën e saj.

Barbara nuk ishte vetëm për shumë kohë, ajo përsëri u martua me shoferin Sam Frost. Familja është rritur ndjeshëm: në fund të fundit, Sam gjithashtu rriti katër pasardhës! Prindërit i donin të gjithë fëmijët, duke mos i ndarë ata në "të huaj" dhe "miq". Sara trashëgoi një pamje tipike hebreje nga babai i saj. Por paraardhësit e nënës së aktores - gjermanët dhe britanikët. Shtë interesante se në biografinë e Sarah Jessica Parker, ekziston roli i një magjistare në filmin fantastik për fëmijë Hocus Pocus, dhe mes gjysheve të saj të stërgjyshërve akuzohet për magji në gjyqin famëkeq të banorëve të Salem, Esther Eëell. Në skenën e Broadëay Vajza nuk ishte e bukur, por, natyrisht, ajo kishte një dhuratë aktruese - prindërit e vunë re këtë mjaft herët.

Prandaj, ata e lumturuan me kënaqësi vajzën e saj kur ajo mori pjesë në prodhimin e ardhshëm shkollor. Nëna inkurajoi klasat e baletit dhe regjistroi Sarën në shkollën e artit për fëmijë. Prandaj, foshnja 11-vjeçare arriti të marrë një rol në shfaqjen e Broadëay "Të pafajshëm". Në mënyrë që vajza të dilte në skenë, familja bëri flijime: ata u transferuan në New Jersey. Puna tjetër e Parkerit ishte Tingulli i festuar i Muzikës. Polic, magjistare, dashuri dashurie Tashmë si një e rritur, Sara do të ndezë në disa shfaqje televizive, dhe në një film të madh, shikuesit do ta vërejnë atë pak më vonë.

Filmi aksion me Bruce Willis "Në një distancë ndikimi", tashmë i përmendur "Hocus Pocus", biopikja e Burtonit "Ed Ëood" doli pothuajse në të njëjtën kohë - 1993-1994. Këto tashmë ishin vepra interesante të pjekura të aktores. Por edhe më shumë pikë do t’i shtohen këngëtares nga “Mars Attacks” nga Burton dhe komedia “First Wives Club”, në të cilën ajo do të interpretojë së bashku me legjendat e filmit Diane Keaton, Goldie Haën dhe diçka të ngjashme me vetë Sarah Bett Midler. Asnjëherë nuk është vonë të dashurosh! Dhe në vitin 1998, Sarah Jessica Parker, biografia e së cilës tani ishte e lidhur ngushtë me seritë e kultit, duhej të vinte një kryq të përkohshëm në filmat artistikë.

Mbi të gjitha, “Seksi në Qytet” morën në dorë mendjen e amerikanëve për të gjithë 6 vitet, dhe kuarteti i personazheve kryesorë të shfaqjes u bënë yje të shkallës së parë. Me drejtësi, le të themi se, natyrisht, asnjë nga kolegët e saj në serial nuk mund të mburret me një filmografi të tillë si Sara. Fenomeni i kanalit HBO, një histori e thjeshtë për punët e dashurisë së banorëve të Big Apple, është bërë një pamje e adhuruar e amvise (dhe jo vetëm). Fashionistas tërhoqi ide të reja nga shfaqja, dhe zonja të pakënaqura në martesë mësuan nga gabimet e personazheve. Ata e kuptuan - nuk është kurrë vonë për të dashur!

 Dhe mbi të gjithë kjo mbretëroi i shqetësuar Carrie Bradshaë, të cilin Parker e luajti bukur. Seriali fitoi 8 Golden Globes, gjysma e të cilave u fitua nga Sarah Jessica. Filmat-spin-off të shfaqjes u bënë të suksesshëm tregtar, edhe pse vazhdimi ishte shumë më i dobët, jo pa arsye ai u dha 3 Raspberry Artë. Mjerisht, pas triumfit dërrmues të "Seksit", Sara nuk ka asnjë punë po aq të denjë në kinema. Por jeta personale e Sarah Jessica Parker ndezi me ngjyra të reja. Jeta personale e Sarah Jessica Parker Romanet e pasuksesshme Sara ishte vetëm 19 vjeç kur u bë dashnore e Robert Doëney Jr. Romani zgjati gati 7 vjet.

 Atëherë paparacët "vunë re" aktoren, përpara kësaj interpretuesi i roleve të parëndësishme në buxhet të ulët nuk i interesoi ata. Magjepsja e Robertit me drogën çoi në skandale të vazhdueshme dhe çifti u shpërtheu. Pas publikimit të serialit të famshëm "Seksi dhe Qyteti", Sarah Jessica Parker u bë shumë e njohur. Biografia, lartësia, pesha, idhulli i varësisë - tifozët ishin të interesuar për gjithçka. Pse popullariteti erdhi kaq vonë tek aktorja dhe çfarë po bën tani? Sarah Jessica Parker: biografia, lartësia dhe pesha Pasi Sarah Parker gjëmoi në të gjithë botën me rolin e Kerry Bradshaë në serialin "Seksi në qytet", aktorja ka një ushtri të tërë fansash. Për të qenë objektiv, aktorja nuk dallohet nga bukuria. Në pamjen e saj ka shumë mangësi, dhe ajo vetëm mund të mburret me një figurë të dredhur.

Image
Image
Image
Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat