Britney Spears historia e fëmijërisë dhe fakte të paqëndrueshme të biografisë

Bota e Yjeve

Britney Spears historia e fëmijërisë dhe fakte të paqëndrueshme të biografisë

Më: 10 dhjetor 2020 Në ora: 16:24
Britney Spears

CB paraqet Historinë e plotë të një këngëtar-kompozitori amerikan me pseudonimin “Princesha e Popit". Historia e fëmijërisë së Britney Spears dhe faktet e pambaruara të biografisë ju sjell një pasqyrë të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e fëmijërisë së saj deri më sot. Analiza përfshin jetën e saj të hershme, historinë e jetës para famës, prejardhjen familjare dhe jetën personale. Më shumë, të tjera OFF dhe ON-Screen fakte pak të njohura rreth saj.

Po, të gjithë e dinë ajo është një nga veprat më të suksesshme solo në muzikën popullore. Sidoqoftë, vetëm disa e konsiderojnë biografinë e Britney Spears, e cila është mjaft interesante. Tani, pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Britney Spears Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte: Historia e jetës së hershme dhe familjes

Duke filluar, Britney Jean Spears u lind në 2nd ditën e dhjetorit 1981 në McComb në Misisipi USA. Ajo ishte e dyta e tre fëmijëve të lindur nga nënës së saj Lynne Irene Bridges dhe babait të saj James Parnell Spears.

Prindërit e Britney Spears, Lynne dhe James.Shtetasi amerikan i etnisë angleze me rrënjë malteze, skoceze, irlandeze, frënge dhe welsh u ngrit në Kentwood, Luiziana, ku ajo u rrit bashkë me vëllain e saj të vjetër Bryan Spears dhe motrën e vogël Jamie Lynn Spears.

Britney u rrit në Kentwood, Louisiana.Duke u rritur në Kentwood, e reja Britney filloi të këndonte në korin e kishës kur ishte 3 vjeç dhe filloi të merrte mësime vallëzimi në të njëjtën moshë. Dy vjet më vonë, ajo bëri performancën e saj të parë lokale duke kënduar "Çfarë fëmije është ky?" në ngjarjen e saj të diplomimit të kopshtit.

Britney Spears bëri debutimin e saj lokal duke kënduar "What Child Is This?" në ngjarjen e saj të diplomimit të kopshtit.Nuk kaloi shumë dhe Britney, e cila gjithmonë kishte mbështetjen e plotë të prindërve të saj, intensifikoi përpjekjet drejt ndërtimit të një karriere në Muzikë.

Britney Spears Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte: Edukimi dhe krijimi i karrierës, Sfondi i arsimimit të Britney përfshin studimet e saj në McComb's Parklane Academy në Misisipi dhe në një shkollë të mesme pa emër në Kentwood. Ndërsa në shkolla Britney ndërthuri akademikë me gjimnastikë dhe konkurroi në shfaqje të shumta talentesh për të kënduar dhe vallëzuar për fëmijë.

Në kohën kur prodigja e këndimit ishte në moshën 8 vjeç, ajo bëri audicion për shfaqjen televizive të Disney The All New Mickey Mouse Club. Sidoqoftë, drejtori i Kastingut Matt Casella e konsideroi Britney të ishte shumë e re për programin dhe ia besoi udhëzimin profesional të agjentit të talenteve të New York City, Nancy Carson.

Image
Image
Image
Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat