Rihanna blen shtëpi 10 milionë dollarëshe në Beverly Hills

Bota e Yjeve

Rihanna blen shtëpi 10 milionë dollarëshe në Beverly Hills

Më: 21 prill 2021 Në ora: 10:52
Foto

Rihanna bleu tjetër rezidencë përrallore, vetëm tre muaj pasi bleu shtëpi 13.8 milionëshe.

Këngëtarja 33-vjeçare sapo ‘rrëmbeu’ një pronë për 10 milionë dollarë në Beverly Hills, e cila është në vendin fqinj me atë që ajo e kishte blerë për 13.8 milionë dollarë vetëm tre muaj më parë, e cila do ta kalonte atë në një hektar tokë në zonë, sipas një raporti të martën nga The Hollywood Reporter.

Themeluesja e Fenty Beauty dhe Skin do të ketë shumë fqinjë të famshëm duke përfshirë Paul McCartney përtej rrugës ndërsa të tjerët në të njëjtën rrugë të qetë përfshijnë Mariah Carey, e cila ka dhënë me qira një pronë disa dyer poshtë për vite me rradhë dhe kohët e fundit Madonna, shkruan Daily Mail.

Prona e re e këngëtares dhe biznesmenes së industrisë së kozmetikës përmban katër dhoma gjumi ndërsa ndodhet në gjysmë hektari.

Publikimi raporton se prona nuk ishte kurrë në treg të hapur.

Sidoqoftë të dhënat tatimore të marra nga THR tregojnë se prona e mbyllur ishte ndërtuar në fund të viteve 1930 dhe përmban një shtëpi me madhësi familjare.

Prona ishte shitur për 5.1 milionë dollarë përsëri më 2015 tek një çift jo i famshëm që do të thotë se ata dyfishuan paratë e tyre duke e shitur tek ylli.

Përveç katër dhomave të gjumit ka edhe katër banjo dhe pak më shumë se 3.500 hapësirë ​​për të jetuar.

Shtëpia aktuale është një strukturë e stilit Tudor me dhoma zyrtare ngrënie dhe jetese.

Ekziston edhe një dhomë familjare që hapet në një kuzhinë për të ngrënë.

Jashtë duket të jetë vendi i përsosur për të luajtur pasi ka një oborr shumë të gjerë të kompletuar me një pishinë dhe lëndinë me terren me lëndinë.

Me dy blerjet e saj të fundit të pronave, The Hollywood Reporter thotë se themeluesja e Fenty Beauty dhe Skin qëndron mbi një sipërfaqe toke me më shumë se 11,000 metra katror hapësirë ​​për të jetuar, plus dy pishina dhe parkim jashtë rrugës për të paktën 10 automjete .

Muajin e kaluar u raportua se Rihanna kishte blerë pronën mahnitëse fqinje të Beverly Hills për 13.8 milionë dollarë.

Shtëpia me pesë dhoma gjumi, që përmban një oborr të gjerë, është e vendosur në një rrugë të izoluar dhe të harlisur në malet që shtrihen me sipërfaqe 21,958 metra katrorë dhe u ndërtua fillimisht në vitet 1930.

Lajmi për blerjen erdhi vetëm një javë pasi doli lajmi se ajo do të zgjeronte perandorinë e saj të modës dhe bukurisë për të përfshirë një linjë produktesh dhe mjetesh për kujdesin e flokëve nën emrin Fenty Hair.

Image
Image
Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat