Pishinë, fushë tenisi e e jo vetëm: Pamje nga vila 7 milion dollarëshe e George dhe Amal Clooney

Bota e Yjeve

Pishinë, fushë tenisi e e jo vetëm: Pamje nga vila 7 milion dollarëshe e George dhe Amal Clooney

Më: 9 maj 2021 Në ora: 16:19
George Clooney dhe bashkëshortja e tij Amal

George Clooney dhe bashkëshortja e tij Amal, do të investojnë rreth 6.8 milionë paund për një pronë në jug të Francës, e cila ka një sipërfaqe prej 172 hektarësh.

Shtëpia ka një pishinë, një fushë tenisi si dhe 25 hektarë vreshtë për verë dhe rrethohet nga kopështe.

Mësohet se prona i përket shekullit të 18-të.

Image

Ndërsa u restaurua në vitin 1990 nga arkitekti Bruno Lafourcade.

Image
Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat