Ish-gruaja e Eminemit, Kim shihet për herë të parë në katër vjet pas rehabilitimit dhe tentimvetëvrasjes

Bota e Yjeve

Ish-gruaja e Eminemit, Kim shihet për herë të parë në katër vjet pas rehabilitimit dhe tentimvetëvrasjes

Më: 1 tetor 2023 Në ora: 08:30
Ish-gruaja e Eminemit, Kim Scott Mathers

Ish-gruaja e Eminemit, Kim Scott Mathers, u fotografua për herë të parë në katër vjet që nga periudha e saj në rehabilitim dhe tentativës për vetëvrasje në vitin 2021 gjatë një shëtitje në Shelby Township, Michigan në fillim të këtij muaji.

48-vjeçarja, e cila u shtrua në spital pas një tentative për vetëvrasje pas vdekjes së nënës së saj, u pa duke kryer punë dhe u ndal nga një zinxhir picash përpara se të shkonte në destinacionin e saj të ardhshëm.

Kim i kishte prerë të shkurtra flokët e saj bionde, teksa shfaqi një sërë tatuazhesh në krahët e saj, e veshur me një bluzë të zezë dhe xhinse të grisura, shkruan DailyMail.

Image
Kim Scott Mathers

Sipas The Sun, ajo u shpreh se po bëhej më ‘mirë’ pasi kishte kaluar një kohë të vështirë pasi kishte përjetuar humbjen e anëtarëve të familjes – si nëna e saj dhe motra binjake, Dawn.

“Ka qenë kohë e vështirë, kam humbur nënën time, babin dhe motrën time [gjatë 10 viteve të fundit]”, tha Mathers. “[Por] unë jam mirë. Unë kam qenë e pastër nga drogat që nga tetori, shkova në Jefferson House…për 45 ditë”.

Image
Kim Scott Mathers

Kim u pa gjithashtu disa ditë përpara se të ngarkonte sendet në një automjet jashtë shtëpisë së saj, ndërsa kishte veshur një kostum pantallonash blu të hapur, pa kurriz që ishte bërë nga një material xhins.

Ajo gjithashtu shpjegoi se fëmijët e saj kanë qenë ‘shumë mbështetës’ për të, pasi ajo u përqendrua në shëndetin e saj dhe tha se ishte ‘tani në mjekim’.

Image
Kim Scott Mathers

Më 30 korrik 2021, Kim tentoi vetëvrasjen dhe u shtrua në spital pasi mjekët iu përgjigjën një telefonate të furishme 911 nga shtëpia e saj në Michigan, raportoi TMZ në atë kohë.

Me të mbërritur në shtëpi, reaguesit e parë zbuluan se Mathers ishte ‘luftarake dhe e dhunshme’ dhe gjithashtu kishte ‘disa çarje të vogla në pjesën e pasme të këmbës’, raportoi më tej media.

Sipas një raporti të policisë, të siguruar nga Page Six në atë kohë, Kim ishte gjetur ‘me gjakderdhje të tepërt’ dhe ishte në dyshemenë e banjës duke mbajtur një ‘objekt të paidentifikuar’ në duar.

Raporti pretendonte se ajo kishte “përpjekur të godiste oficerin që përgjigjej” dhe shtoi se Mathers dukej se kishte “vështirësi në të folur, po turbullonte fjalimin e saj dhe më vonë u luhat në nivele të ndryshme të vetëdijes”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat