Zendaya magjeps me një fustan të bardhë unik, në premierën e “Dune 2” në New York

Bota e Yjeve

Zendaya magjeps me një fustan të bardhë unik, në premierën e “Dune 2” në New York

Më: 26 shkurt 2024 Në ora: 09:52
Zendaya

Zendaya dukej ylli magjepsës i filmit, ndërsa merrte pjesë në premierën e “Dune: Part Two” në New York të dielën.

Ylli i “Euphoria”, 27 vjeç, tërhoqi vëmendjen me një fustan të bardhë mahnitës me një prerje unike që i jepte një vështrim kërthizës së saj.

Aktorja, e cila kohët e fundit pranoi se është ‘e çuditshme’ të puthësh yllin dhe mikun e saj Timothee Chalamet, 28 vjeç, në film, shpërtheu bukuri në fustanin e modës të stolisur me zbukurime ari rreth skajit, shkruan DailyMail.

Image
Zendaya

Ajo lejoi që bukuria e saj natyrale të vinte në qendër të skenës, duke zgjedhur grimin minimal dhe duke lëshuar flokët e saj brune të gjata, teksa i kalonin mbi supe.

Zendaya udhëhoqi një grup yjesh në ngjarjen e tapetit të kuq, ndërsa asaj iu bashkuan Timothee, Florence Pugh, Anya Taylor-Joy, Sofia Carson dhe Austin Butler dhe më shumë.

Image
Zendaya

Florence mori përsipër ngjarjen e mbushur me yje me një fustan ‘të perëndeshës’ argjendi, duke rrotulluar pëlhurën në ajër në tapetin e kuq në një moment.

Aktorja, e sapoardhur në Dune, do të luajë Princeshën Irulan, vajzën e Perandorit.

Chalamet, i cili veshi një ansambël lëkure, do të përsërisë rolin e tij si Paul Atreides, trashëgimtari i House Atreides tashmë të shkatërruar.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat