Fansat thonë se Doja Cat duhet të ndalohet nga Met Gala, pasi arriti veshur me bluzë të lagur

Bota e Yjeve

Fansat thonë se Doja Cat duhet të ndalohet nga Met Gala, pasi arriti veshur me bluzë të lagur

Më: 12 maj 2024 Në ora: 12:26
Doja Cat

Pamja e Doja Cat në Met Gala 2024 ka bërë fansat të thonë se ajo duhet të ‘ndalohet’ nga eventi.

Për temën “The Garden of Time” të frymëzuar nga një tregim i shkurtë i vitit 1962 nga JG Ballard dhe tema e ekspozitës së këtij viti ishte “Bukuroshet e Fjetura: Rizgjimi i Modës”, muzikanti vendosi të veshë, mirë, atë që dukej si një e drejtë. Komplet peshqirësh dushi dhe bluzë me përmasa të lagura.

Veshja e parë e Dojës e tregon atë me një peshqir të mbështjellë rreth trupit dhe një tjetër në kokë sikur ka ardhur direkt nga banja në tapet.

Image
Doja Cat

Ajo është duke veshur edhe grim që duket sikur i ka rënë në fytyrë për të kompletuar pamjen, edhe pse, ka pasur kohë të ngjitet në disa taka.

Pamja e dytë tregon Doja – emri i plotë Amala Ratna Zandile Dlamini – pa peshqir, në vend të kësaj me atë që duket si një bluzë e lagur me përmasa të mëdha dhe ka hequr peshqirin e flokëve për të treguar flokët e saj biondë të zbardhur.

Image
Doja Cat

Dhe nuk ka kaluar shumë kohë që njerëzit të vërshojnë në rrjete socale për të komentuar mbi pamjen.

Një përdorues i X tha: “Nëse kjo është veshja e saj e vetme, atëherë mos e ftoni Doja Cat vitin e ardhshëm. Kini parasysh Anna Wintour. A nuk e ndaluat atë nga Met Gala vitin e kaluar?”

Image
Doja Cat

“Ajo nuk do të ftohet më kurrë”, shtoi një tjetër.

Një i tretë komentoi: “Doja Cat duhet të ndalohet nga #metgala nëse kjo është pamja përfundimtare. 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat