6 muajshe shtatzënë sfiloi pasarelat e modës me bikini, modelja e njohur kryqëzohet nga ndjekësit: Ky nuk është trup i shëndetshëm

Bota e Yjeve

6 muajshe shtatzënë sfiloi pasarelat e modës me bikini, modelja e njohur kryqëzohet nga ndjekësit: Ky nuk është trup i shëndetshëm

Më: 7 qershor 2024 Në ora: 19:30
Modelja Iskra Lawrence

Modelja Iskra Lawrence nga Britania e Madhe, është përballur me një sërë komentesh negative në rrjetet sociale, pasi publikoi foto nga pasarela në Miami, ku ka sfiluar 6 muajshe shtatzënë.

Lawrence aktualisht është shtatzënë për herë të dytë dhe doli në pasarelë për një sfilatë mode ku kishte veshur rroba banje, gjë që shkaktoi komente negative nga njerëzit që menduan se nuk “lejohej” të merrte pjesë në sfilata kur ajo shtonte në peshë.

Lawrence ka postuar një seri fotosh të saj nga Java e Modës në Miami në llogarinë personale në Instagram, ku ajo është e veshur me bikini dhe e buzëqeshur në pasarelë.

Image
Iskra Lawrence

“Ja ku jam 6 muajshe shtatzënë, duke ecur në Javën e Modës në Miami më krenare se kurrë për trupin tim”,  shkroi ajo fotot e saj, që posuan një seri fotografish me komente negative, duke përfshirë një që thoshte se imazhi i saj “nuk ishte i shëndetshëm” dhe se kjo peshë “nuk duhet të normalizohet”.

Disa, në fakt, nxituan të thoshin se ajo nuk duhet të quhet as modele.

Lawrence postoi të dyja komentet e mira që gjeti mes qindrave dhe theksoi se komentet negative e motivojnë që të vazhdojë të shfaqet dhe të dëshmojë se të gjithë trupat janë të denjë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat